VU Botanikos sodas kviečia dalyvauti 2022 m. mokinių floristikos konkurse „Dūzgiam Kalėdas sode!“

Tęsiame tradiciją ir kviečiame mokinius bei jų mokytojus dalyvauti konkurse DŪZGIAM KALĖDAS SODE!

Registruokitės atsiunčiant anketas, atlikite ir atsivežkite į konkursą namų darbus, sukurkite konkursinį darbą VU Botanikos sode Kairėnuose ir dalyvaukite darbų parodoje!

Tikimės pasitikti Šv. Kalėdas su jūsų sukurtais nuostabiais floristiniais papuošimais!

Kur vyks?

Vilniaus universiteto botanikos sode, Kairėnų g. 43, Vilniuje.

Kada ir kaip vyks?

Registracija dalyvauti konkurse (reikia atsiųsti dalyvio anketas)2022 m. lapkričio 14–27d. el. p. daiva.krutuliene@bs.vu.lt
Namų darbo atlikimas (atvežamas į konkursą) Darbas atsivežamas į konkursą.
Konkursas VU Botanikos sode Kairėnuose, Muziejuje2022 m. gruodžio 1 d., ketvirtadienį, iki 14.00 val.
Kairėnų g. 43, VilniusDalyvių registracija ir pasirengimas darbui nuo 9.00 val.
Darbo pradžia – 10.00 val. 
Konkurso ir namų darbų vertinimas2022 m. gruodžio 1 d., nuo 14.00 val.
Darbų paroda Muziejuje, Lankytojų ir VU Botanikos sodo laureatų rinkimai2022 m. gruodžio 3–gruodžio 18 d.
Apdovanojimai ir šventė VU Botanikos sode Kairėnuose, Muziejuje2022 m. gruodžio 18 d., sekmadienį, 15 val.

 

Namų ir konkurso užduotys, konkurso eiga ir taisyklės numatyti konkurso TAISYKLĖSE (ATSISIŲSTI)DĖMESIO! Nuo 2022 m. C grupės dalyviams (profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai) nėra nustatytas amžiaus cenzas. 

Dalyvio anketą atsisiųskite ČIA.

Užpildytą anketą siųskite el. paštu daiva.krutuliene@bs.vu.lt  iki lapkričio 27 d.

Daugiau apie renginį teiraukis el. paštu aida.dobkeviciute@bs.vu.lt

2022 m. konkurso darbų užduotys:

I. A grupės dalyvių namų darbas

FLORISTINIS KALĖDINIS ATVIRUKAS (pakabinamas). Atviruko pagrindas – kartonas arba storas popierius, formatas A3 (297×420 mm) sulenktas per pusę, vidinėje pusėje  įrašytas palinkėjimas. Paruoštas pakabinimui  erdvėje vertikaliai arba horizontaliai, priklausomai nuo vaizdo (kilputė perlenkto atviruko vidinėje  sulenkimo vietoje). Jo sukūrimui naudojami 70% gamtinės medžiagos. Džiovinti augalai ir gėlės gali būti natūralios, dažytos, klijuotos ar transformuotos.

A grupės dalyvių konkursinis darbas

KALĖDINIS VAINIKAS SU ŽVAKĖMIS. Pagrindas ruošiamas namuose. Diametras nuo 30 cm iki 40 cm. Konkurso metu vainikas puošiamas. Gamtinės kilmės medžiagų ne mažiau 70% (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

II. B grupės dalyvių namų darbas

FLORISTINĖ KALĖDINĖ PUOŠMENA KABINAMA ANT SIENOS. Aukštis 60–80 cm, plotis ne mažesnis kaip 30 cm.  Floristinio darbo technika laisva. Darbo sukūrimui turi būti panaudota 70% gamtinės kilmės medžiagų (šakos, kankorėžiai, samanos ir pan.), kurios gali būti  natūralios, dažytos, lakuotos,  transformuotos, klijuotos. Darbas turi būti paruoštas eksponavimui/pakabinimui.

B grupės dalyvių konkursinis darbas

FLORISTINĖ KARŪNA/DIADEMA NAUJAMETINIAM KAUKIŲ BALIUI. Floristinio darbo technika laisva. Pagrindas ruošiamas namuose, gali būti popierius, viela ar kita negamtinė medžiaga. Konkurso metu puošiama. Darbo sukūrimui turi būti panaudota 70% gamtinės kilmės medžiagų. Karūna ar diadema turi būti funkcionali,  aukštis nereglamentuojamas.

III. C grupės dalyvių namų darbas

FLORISTINIS KALĖDŲ MIŠKAS. Pastatomas. Aukštis nuo 40 cm iki 80 cm. Pagrindo galimi išmatavimai (plotis ir gylis) nuo 30 cm iki 80 cm. Darbe turi būti panaudota ne mažiau kaip 70% gamtinės kilmės medžiagų. Gamtinės medžiagos gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

C grupės dalyvių konkursinis  darbas

KALĖDINĖ PUOKŠTĖ. Puošni rištinė puokštė su karkasu, skirta Kalėdiniam laikotarpiui. Gali būti pastatoma ar merkiama. Puokštės aukštis iki 50–70 cm turi išsilaikyti nenuvytus iki gruodžio 18 d. Karkasas pasiruošiamas namuose, gali būti iš gamtinių (šakos ir kt.) ar dirbtinių medžiagų (viela, plastikas ir kt.). Puokštės sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, sėklų dėžutės, samanos, šakos, džiovinti ar skinti, stabilizuoti augalai ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

IV. D grupės dalyvių namų darbas

FLORISTINĖ EGLUTĖ (pakabinama). Eglutės dydis 40–50 cm, turi būti paruošta pakabinimui. Technika nereglamentuojama. Turi būti panaudota ne mažiau 70% gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, sėklų dėžutės, samanos, šakos, džiovinti, stabilizuoti augalai ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

D grupės dalyvių konkursinis darbas

KOMPOZICIJA KALĖDINIAM STALUI.   Kompozicijos galimas aukštis ir plotis  nuo 20 cm iki 50 cm. Technika laisva. Kompozicijos sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70% gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

Konkursą organizuoja: VU Botanikos sodas

Konkursą remia Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos floristų asociacija

Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“

APIE 2021 m. KONKURSO LAUREATUS SKAITYKITE ČIA

2021 M. KONKURSO FOTOREPORTAŽAS ČIA

2023-11-15
Įgyvendinta veikla, kurią finansavo Lietuvos mokslo taryba
Daugiau
2023-09-14
Susitiko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos botanikos sodų atstovai
Daugiau
2023-09-05
VU BOTANIKOS SODAS RUGSĖJO 9-ĄJĄ KVIEČIA Į SVEIKATINGUMO ŠVENTĘ „ŽVALUMO DIENA“
Daugiau
2023-08-08
Žolinėk’ 2023 VU Botanikos sode: švęskime Žolines kartu!
Daugiau