Kviečiame į mokinių floristikos konkurso darbų parodą „Dūzgiam Kalėdas sode!“

Šiais metais mokiniai, lydimi savo mokytojų ir tėvelių, jau penktą kartą rinkosi į floristikos darbų konkursą Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose. Į konkursą mokiniai atsivežė jau paruoštą namų darbų užduotį, o kita – konkursinė, buvo kuriama vietoje.

Floristikos darbus konkursui „Dūzgiam Kalėdas sode!“ sukūrė 64 moksleiviai iš 24-ių vidurinių ir profesinių mokyklų, atvykę net iš 12 Lietuvos miestų ir miestelių. Tai gausiausiai dalyvių sulaukęs konkursas per gyvavimo penkmetį. VU Botanikos sodo ir LUMINA parko lankytojų laukia įspūdinga darbų paroda, kurioje įvairiomis technikomis atlikti ir eksponuojami 128 konkursiniai darbai. Paroda veiks iki gruodžio 17 dienos.

„Labai gražus sutapimas, kad simbolinę pirmąją sukaktį minintis konkursas sulaukė gausiausio dalyvių skaičiaus. Džiaugiamės, kad turime ir tokių dalyvių, kurie čia atvyksta jau penktus metus. Matome, kaip jie auga ir keičiasi, kaip tobulėja jų kuriami darbai. Smagu, kad konkursas sulaukia vis didesnio susidomėjimo ir prie gausaus būrio jau patyrusių dalyvių, prisijungė dar didesnė komanda naujų ir nematytų veidų“, – sakė konkurso pradžią paskelbusi VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida V. Dobkevičiūtė.

Konkursinius darbus mokiniai ruošia pagal griežtas taisykles ir reikalavimus. Floristikos darbai turi būti sukurti iš natūralių medžiagų, kurių darbe turi būti ne mažiau kaip 70 procentų. Mokytojai kuriant konkursinį darbą nedalyvauja, mokiniai turi dirbti savarankiškai.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A grupę sudarė V–VIII klasių mokiniai. Namų darbams šios grupės dalyviai turėjo sukurti floristinį kalėdinį atviruką ir įrašyti sveikinimą. Konkursinis šios grupės darbas – Kalėdinis vainikas su žvakėmis. A grupės mokiniai tiek atvirukų kūrybai, tiek vainiko gamybai panaudojo įvairiausias medžiagas, o darbai išsiskyrė savo technika, parinktomis ir puikiai suderintomis spalvomis, išieškotais elementais.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B grupės dalyviai yra vyresniųjų, IX–XII klasių mokiniai, kurie į konkursą atsivežė namų darbų užduotį – floristinę kalėdinę puošmeną kabinamą ant sienos. O konkursinis darbas, kurį jie turėjo atlikti, – floristinė karūna ar diadema Naujametiniam kaukių baliui. Šie darbai stulbina kruopštumu, mažomis ir smulkiomis detalėmis, kurios pagamintoms karūnoms suteikia ypatingo grožio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C grupėje dalyvauja profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai. Kiekvienas dalyvis į konkursą atvyko nešinas namuose sukurtu floristiniu Kalėdų mišku, o konkurse komponavo Kalėdinę puokštę. Šie darbai išsiskyrė savo meistriškumu, sudėtingomis darbų atlikimo technikomis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D grupės dalyviai – profesinių mokyklų mokinių bei kolegijų studentų su specialiaisiais poreikiais grupė. Šios grupės dalyvių namų darbų užduotis buvo sukurti pakabinamą floristinę eglutę, o konkursinė užduotis – kompozicija Kalėdiniam stalui. Konkurso dalyvių darbai išsiskyrė savo stiliumi, sukurtos nuostabios kompozicijos, kurios taptų tikra kiekvieno Kalėdinio stalo puošmena, o kruopštūs ir išbaigti darbai liudija apie meilę floristikai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip pastebėjo konkurso ekspertų komisijos pirmininkė Natalja Učvatova, šiais metais darbuose vyravo ir buvo naudojamos medžiagos, kurias galime surasti ir surinkti kiekvienas apsidairęs aplink, – tai kankorėžiai, samanos, šakelės, džiovinti lapai, uogos ir sėklos. Tačiau N. Učvatova atkreipė dėmesį, kad mokiniai labai kūrybingai, profesionaliai ir išskirtinai panaudojo įvairias medžiagas ir priemones.

„Mokiniai savo darbuose naudojo gausybę gamtoje surinktų medžiagų, jas skaidė, transformavo, dažė, surado tinkamiausias formas, pritaikė taip, kad viskas puikiai derėtų tiek spalviškai, tiek būtų išlaikyta darbo atlikimo technika“, – sakė N. Užvatova.

Žinoma floristė taip pat pasidžiaugė, kad taip gausiai dalyvavo jaunesniųjų klasių moksleiviai. Atsivežė puikius namų darbus, drąsiai vieni dirbo ir kūrė konkursinius darbus.

„Labai smagu matyti tiek daug mažųjų dalyvių, kurie paskatinti bei padrąsinti mokytojų ir tėvų ryžosi dalyvauti. Galime stebėti, kaip skleidžiasi jų kūrybiškumo gyslelė, kiek darbo ir meilės vaikai įdeda į savo kūrinius. Tikimės, kad jie nesustos, kurs ir toliau, puoselės savo kūrybiškumą, o mūsų konkursas galbūt paskatins nesustoti ir vaikai atras savyje talentą“, – diaugėsi N. Učvatova.

Į konkursą jau penktus metus atvykstanti mokytoja su moksleiviais pasidžiaugė, kad toks konkursas labai motyvuoja kūrybiškus vaikus, juos skatina tėvai ir mokytojai, o mokykla suteikia galimybes dalyvauti.

Pirmą kartą darbų vertinimo komisijoje dalyvavusi Kristina Šiožinienė pasidžiaugė, kad mokytojai į technologijų pamokas įveda floristiką, o vaikai taip gausiai dalyvauja konkurse ir ugdo kūrybiškumą. K. Šliožinienė akcentavo, kad labai jautėsi vaikų kruopštumas ir atsidavimas darbui, tiksliai atskleistos temos, įprastos medžiagos panaudotos itin kūrybiškai ir išskirtinai.

„Maloniai nustebino darbuose panaudota parafino technika, kuomet konkurso dalyviai parafinavo augalus ir juos panaudojo savo darbuose. Taip pat labai smagu, kad į floristiką grįžta mūsų kultūrai itin artima medžiaga – šiaudas, kuris naudojamas kaip kūrinio elementas.“

Parodoje apsilankę gali ne tik pasisemti puošybos idėjų. Visi kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius darbus. Lankytojų balsai nulems kam atiteks papildomi keturi prizai kiekvienos konkurso dalyvių grupės išrinktajam. A grupėje dirbo V-VIII klasių mokiniai, o B grupėje – IX-XII ir profesinių mokyklų gimnazijos klasių mokiniai, C grupėje – profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai, o D grupėje – mokiniai ir profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai su specialiaisiais poreikiais. Gruodžio 18 d. 15 val. šventėje VU Botanikos sode Kairėnuose bus apdovanoti visi komisijos įvertinti 12-a konkurso laureatų, taip pat papildomų Parodos lankytojų prizų, VU Botanikos sodo simpatijų, LUMINA parko ir kitų rėmėjų įsteigtų prizų laimėtojai.

Parodos veiks gruodžio 3–17 d. nuo 12 val. iki 15.30 val.

LUMINA parko lankytojai parodą kviečiami apžiūrėti LUMINA parko darbo metu, kurį galima rasti čia: https://bit.ly/3VMLNqm

Laukiame Jūsų mokinių floristikos darbų parodoje „Dūzgiam Kalėdas sode!“.

Konkursą organizuoja:

VU Botanikos sodas

Konkurso partneris Lietuvos floristų asociacija ir LUMINA parkas Vilniuje

Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“

Parodos darbų fotogalerija

  

 

 

 

 

  

  

  

2024-05-10
VU BOTANIKOS SODE – PAVASARIO MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2024“
Daugiau
2024-05-10
„PIKNIKO ALYVOSE“ VU BOTANIKOS SODE PROGRAMA
Daugiau
2024-03-01
Tropinis drugių sodas: nauja ekspozicijų erdvė VDU Botanikos sode Kaune
Daugiau
2023-09-05
VU BOTANIKOS SODAS RUGSĖJO 9-ĄJĄ KVIEČIA Į SVEIKATINGUMO ŠVENTĘ „ŽVALUMO DIENA“
Daugiau