IRINOS TROMOS TAPYBOS DARBŲ PARODA „SIELOS“ VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE

spalio 6, 2021 Atgal

IRINOS TROMOS TAPYBOS DARBŲ PARODA „SIELOS“ VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE

IRINA TROMA (Amosova-Novikova)

Tapybos darbų paroda

SIELOS

2021.10.08-31

Vilniaus universiteto botanikos sodo Muziejus

Atidaryta: V, VI, VII: nuo 11.00 iki 17.00 val.

Kairėnų g. 43, Vilnius

Pagrindinė šios parodos užduotis yra kūrybiškai pažvelgti į gamtines formas ir rasti sąlytį tarp gamtos reiškinių ir dvasinių žmogaus būsenų. Gamtos reiškinių personifikacija tapybos priemonėmis. Pristatomi paprasti peizažai ir neįprasti natiurmortai ir kompozicijos iš ciklo Sielos.

Dabartinės parodos chronologija apima 2016–2019 m. Tai buvo susitikimų su įdomiais žmonėmis ir kelionių kupinas laikas, kuris drobėse pavirto spalvomis ir formomis.

Tais metais Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose rengiau plenerus dailės mokytojams, menininkams ir tiesiog tapybos mėgėjams. Natūralios botanikos sodo formos ir įkvepiantis bendravimas padėjo pažvelgti į gamtos reiškinius alegoriškai. Gėlės lyginamos su įsimylėjėlių būsenomis, nepriklausomais ar besislapstančiais žmonėmis. Leidau sau įsivaizduoti dvasią, kurią turi visos gamtos būtybės. Ir aš, kaip ir ta pati dvasia, turiu rasti savyje pusiausvyrą.

Kai kurie paveikslai yra emocinis atsakas į bendravimą su konkrečiu žmogumi. Tapiau istorijas, naudodama man pavaldžias išraiškos priemones. Abstrakčioms formoms ir spalvų dėmėms suteikiau tam tikrus vaidmenis ir reikšmes.